Czytelnia

Poniżej będę wrzucać książki, które wpadły w moje ręce i warto po nie sięgnąć. Pamiętajcie, że wiedza sama nie przyjdzie do Was. Warto zgłębiać niektóre tematy. Dowiedzieć się dlaczego jest tak a nie inaczej. Nie zawsze trzeba się ze wszystkim zgadzać. Ja mam swoje zdanie na pewne tematy, ktoś ma inne.. to normalne.  Warto poznać punkt widzenia innych osób i ich doświadczenia, a tym bardziej jak ktoś chce się tą wiedzą dzielić.

„Historia wewnętrzna” – Giulia Enders

historia wewnetrznaPrawie 300 stron opisujących nasze jelita. Materiał przedstawiony w bardzo przystępny i wesoły sposób. Każdy zrozumie treść książki. Autorka bez skrupułów opisuje jak niedoceniany jest ten organ, a także jak funkcjonuje.  Każdy z nas powinien wiedzieć, że jelita to nasz „drugi mózg” oraz jak ważne jest ich prawidłowe funkcjonowanie, aby nasze zdrowie i samopoczucie miało się jak najlepiej. Pamiętajcie wszystko zaczyna się od jelit. Książka na pewno warta przeczytania.

 

 „Zdrowie zaczyna się od jedzenia” MELISSA HARTWIG, DALLAS HARTWIG

zdrowie_zaczyna_sie_od_jedzeniaKsiążka oparta na zaleceniach diety paleo. Napisana językiem prostym. Dlatego nawet osoba rozpoczynająca swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem jest w stanie tę wiedze przyswoić.  Książka zawiera niezbędne podstawy, aby zrozumieć jak wielki wpływ mają na nas nasze wybory żywieniowe.  Znajduję się tu tez sporo słów na temat podejścia psychologicznego do zmian w naszym życiu. Autorzy są niezwykle motywujący i inspirujący. Poruszają problemy żywieniowe obecne w naszych czasach. Możecie być pewni, że po wdrożeniu choć części tych zasad poczujecie się lepiej, wasze dolegliwości się zmniejszą. To jest głównym celem autorów- poprawić jakość naszego życia. Utrata wagi to efekt uboczny.

Zdecydowanie polecam każdemu tę książkę.

 

„The Women’s precontest bible –LARRY PEPE, ISAAC Hinds

the_womens_precontest_bibleKsiążka zawiera opisy przygotowań do zawodów kobiet związanych z branżą kulturystyki i fitness: kulturystyka, fitness, kobieca sylwetka, bikini fitness.  Dzielą się tym, jak wygląd ich sposób przygotowań przed zawodami. Książka zawiera wiele ciekawych informacji i wskazówek od największych gwiazd tego sportu.

Jeśli startujesz, jeśli przygotowujesz się do sesji zdjęciowej, jeśli masz jakąś szczególną okazję w życiu, jeśli szukasz sposobu na rozwój swojej sylwetki.. ta książka Cię zaciekawi.

 

 „The Samurai diet” –NATE MIYAKI

the_samurai_diet_nete_miyakiKsiążka oparta na zasadach  diety paleo. Warta przeczytania. Jesteś osoba aktywną fizycznie,  na paleo dobrze się czujesz- więc jak to połączyć? Książka zawiera dużo ciekawych informacji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Książka oparta na badaniach, które są w baardzo dużej ilości są przytoczone na końcu. Według autora jest to efektywny sposób dbania o własne zdrowie i dbania o wygląd sylwetki.  Wiele ciekawych informacji mozna z książki wyciagnąć. Niestety tylko w wersji na Kindla i po angielsku.

 

 

„Recall Healing” –Gilbert Renaud

uzdrowienie_przez_swiadomosc_recall_healingNiedawno spotkałam się tzw. Uzdrawianiem przez świadomość. Jest to biologia totalna. Pokazuje jak  ukryte, chowane przez nas emocje prowadzą do chorób, jak na bazie emocji i rozwiązywania problemów osobistych można wspomóc proces leczenia lub wyzdrowieć, jak to wpływa na nasze życie. Powiem szczerze, że byłam sceptycznie nastawiona, gdy pierwszy raz poszłam na warsztaty organizowane przez Kuźnie Zdrowia. Jednak teraz stwierdzam, że cos w tym jest i warto się temu przyjrzeć.