Warsztaty z Jogi Hormonalnej

Wzmocnij swoje ciało w naszym ekskluzywnym studiu – prywatność bez tłumów i hałasu

Jeśli masz PCOS

Badanie w The Journal of American Osteopathic Association wykazało, że godzinna praktyka jogi hormonalnej, wykonywana trzy razy w tygodniu, zmniejszyła poziom testosteronu o 29% ponadto poziom depresji i lęku poprawiły się odpowiednio o 55% i 21%.

Jeśli jesteś w okresie menopauzalnym

Joga pomaga kobietom okresie menopauzalnym jak i po menopauzie. Zmniejsza dolegliwości takie jak uderzenia gorąca i poty nocne. Poprawia samoocenę i pewność siebie. Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Więcej info znajdziesz w National Library of Medicine.

Jeśli masz horoby tarczycy

Praktyka jogi hormonalnej efektywnie może podnieść hormony tarczycy w przypadku jej niedoczynności. Dzięki regulacji żeńskich hormonów płciowych wpływa pozytywnie na problemy skórne.

Joga Hormonalna – to naturalna terapia wykorzystująca ćwiczenia jogi, odpowiedni oddech, koncentrację i relaksację, dzięki której można wznowić produkcję żeńskich hormonów.

Joga hormonalna

Joga w regulacji hormonów z Dominiką Dybalską

Kiedy: 28.10.23 (sobota)
(jeśli nie pasuje Ci termin, napisz do nas)

Godzina: 11:00

Czas trwania: 3 godziny

Ilość osób: max 10

Gdzie: w prywatnym studiu treningowym w Pruszkowie, ul. Wojska Polskiego 16a lokal 43 (piętro)

Prowadzący: Dominika Dybalska

Cena: 200 zł

Czego dowiesz się podczas warsztatów?

👉dowiesz się jak działa nasz UKŁAD HORMONALNY na tle całego organizmu

👉poznasz techniki oddechowe, które pomagają obniżać poziom HORMONÓW STRESU w organizmie

👉dowiesz się jak zachować równowagę hormonalną w okresie MENOPAUZY oraz okresie OKOŁOMENOPAUZALNYM

👉dowiesz się jak wspomóc prace TARCZYCY

👉zwiększysz ŚWIADOMOŚĆ własnego ciała, dzięki czemu wcześniej zauważysz ewentualne pierwsze oznaki zaburzeń hormonalnych

👉nauczysz się odróżniać DOBRE oraz ZŁE zmiany hormonalne

👉poznasz techniki AUTOMASAŻU HORMONALNEGO

Zapisz się na warsztat już dziś!

Masz pytania? Zadzwoń lub wyślij do mnie wiadomość

+48 507 659 301

biuro@beautifulbody.pl

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Instruktor – Dominika Dybalska

Jestem Dominika – jestem certyfikowanym nauczycielem jogi integralnej International Iyengar Yoga Teacher 350 h. Jestem również inżynierem Żywienia Człowieka oraz instruktorem pilatesu – temat fizjologii oraz funkcjonowania organizmu jest mi znany w wielu obszarach. Układ hormonalny jest ściśle powiązany z układem nerwowym, immunologicznym, jak i również mięśniowym i kostnym – praktyka jogi hormonalnej ma na celu przywrócenie równowagi w zakresie funkcjonowania układu hormonalnego, co może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości stanów chorobowych 👩🏻 💊

Joga hormonalna

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

👉 Warsztaty skierowane do kobiet w każdym wieku

👉 Dla kobiet, które mają zaburzenia cyklu, bolesne miesiączkowania ….

👉 Dla kobiet, które chcą podnieść poziom libido i podwyższa energię życiową …

👉 Dla kobiet, które mają niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto

👉 Dla kobiet, które mają problemy z trądzikiem o podłożu hormonalnym i chcą poprawić jakość skóry

👉 Dla kobiet, które mają problemy hormonalne m.in. PCOS (zespół policystycznych jajników), zaburzenia cyklu menstruacyjnego, zanik miesiączki, PMS, przedwczesna menopauza (zanik miesiączki i niski poziom estrogenów)

👉 Dla kobiet, które chcą zwiększyć swój spokój i wewnętrzną równowagę

Joga hormonalna

Agenda

  1. Wstęp – krótkie wprowadzenie do jogi hormonalnej oraz charakterystyka jednostek chorobowych związanych z zaburzeniami hormonalnymi u kobiet 40 min
  2. Ćwiczenia oddechowe – poznanie technik ćwiczeń oddechowych, które sprawią, że nasz oddech będzie bardziej świadomy, lekki oraz terapeutyczny dla ciała – pozwoli na swobodny przepływ energii w ciele co przełoży się na prawidłowe funkcjonowanie narządów hormonalnych organizmu. 20 min
  3. Przerwa na kawę/lunch – 10/15 min
  4. Ćwiczenia praktyczne – mają za zadanie sprawić, że nasze ciało stanie się bardziej mobilne, sprawne oraz elastyczne. Skupimy uwagę na pracy całego ciała, a w szczególności popracujemy nad otwarciem klatki piersiowej, wydłużaniem oraz rozluźnianiem mięśni szyi – które są w bezpośrednim kontakcie z tarczycą. Poznamy asany, które działają rozluźniająco oraz antystresowo, skutecznie obniżając poziom kortyzolu w naszej krwi. 60 min
  5. Techniki masażu hormonalnego twarzy – wykorzystując elementy refleksologii poznamy podstawy technik masażu powięziowego twarzy oraz dekoltu, wspomagając układ krążenia (dotlenienie tkanek organizmu) oraz stymulację tarczycy do produkcji hormonów. 20 min
  6. Relaksacja oraz medytacja ze świecą – na koniec czeka na Was medytacja Trataka ze świecą, skupiająca wzrok na 1 punkcie – wspomaga koncentrację oraz wewnętrzny spokój. Zostaniemy też na chwile w relaksacji leżącej, używając świadomości do rozluźnienia wybranych partii w ciele.
Joga hormonalna

Czego jeszcze dowiesz się na warsztatach?

Automasaż hormonalny przywraca równowagę hormonalną i reguluje cykl miesiączkowy, zmniejsza pms.

Przygotowałam dla Ciebie parę technik masażu piersi oraz innych punktów na ciele, aby w efektywny sposób przywrócić równowagę hormonalną, wyregulować cykl miesiączkowy i zmniejszyć PMS. Niektóre techniki, które Ci zaprezentuje wymagają czasu, niektóre można wykonywać w autobusie, na spacerze, pod prysznicem, zmywając naczynia czy pijąc herbatę.

Nauczę Cię jak wzmocnić sen poprzez odpowiednie praktyki jogi

Dobry i mocny sen bez wybudzeń to podstawa zdrowia i regeneracji. Odpowiednia medytacja i praktyka jogi wpływa na poziom melatoniny, znacznie go podnosząc a co za tym idzie poprawia jakość snu.

Na warsztacie pokażę Ci ściśle określone sekwencji, które będą Twoim narzędziem do regularnej pracy w domu – bo to właśnie regularność, systematyczność i dyscyplina są podstawą skuteczności tej metody.

Studio treningowe

Beautifulbody – Miejsce gdzie wzmocnisz ciało i dowiesz się jak lepiej zadbać o swoje zdrowie

Zapisz się na warsztat już dziś!

Masz pytania? Zadzwoń lub wyślij do mnie wiadomość

+48 507 659 301

biuro@beautifulbody.pl

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole