Dietetyk Dziecięcy Warszawa

Coaching żywieniowy – naucz dzieci jeść prawidłowo

Żyjemy w świecie, w którym coraz więcej dzieci jest otyłych, od urodzenia ma problemy zdrowotne lub pojawiają się one w okresie dorastania.

Dzisiejsze jedzenie jest inne niż było kiedyś. Ten sam pomidor kiedyś a dziś? Ten hodowany w sposób naturalny miał więcej witamin niż ten, który jest hodowany w sposób „aby szybciej”. Moim zdaniem problem leży nie tylko po stronie zmodyfikowanej żywności, ale też naszej nieświadomości w dobieraniu produktów. Świadomy rodzic to świadome i zdrowe dziecko.

Co powinno jeść dziecko?

Tego uczę rodziców na moich konsultacjach dietetycznych. Dziecko uczy się od rodziców nawyków żywieniowych. Dlatego coaching obejmuje rodziców jak i dzieci.

dieta dzieci

Jeśli mama je na śniadanie czekoladowe kulki na mleku, dlaczego dziecko ma myśleć, że to jest coś złego?

Dzieci potrzebują szczególnej uwagi w doborze produktów żywieniowych. Pozwól mi pokazać, że nie jest to ani trudne, ani drogie, ani nie do wykonania. Im wcześniej zaczniesz tym łatwiej jest wdrożyć dobre nawyki w życie dziecka.

Jeżeli Twoje dziecko:

  • jest sportowcem,
  • ma nadwagę
  • chce poprawić swój stan zdrowia i sylwetkę,
  • ma nabrać dobrych nawyków żywieniowych i nauczyć się prawidłowo jeść,
  • chce czuć się dobrze ze sobą (szczególnie w okresie dojrzewania),

Umów się ze mną na konsultację dietetyczną – opis oferty. Wdrożone zmiany będą miały przełożenie na prawidłowy rozwój czy wyniki sportowe Twojego dziecka.

Masz pytania jak żywić swoje dziecko, aby rosło zdrowo?