Gimnastyka Korekcyjna Warszawa

Coraz więcej dzieci oraz osób dorosłych boryka się z wadami postawy i różnymi dysfunkcjami ze strony układu ruchu. Wszystko to związane jest między innymi z bardzo szybkim tempem życia, stresem, ze zbyt małą i ograniczoną ilością aktywności fizycznej. Najważniejszą rzeczą jest brak dbałości o własną postawę ciała.

Zajęcia korekcyjne i kompensacyjne kieruję zarówno do dzieci jak i osób dorosłych. Preferuje treningi indywidualne, aby móc skupić się w 100% na danej osobie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci.

gimnastyka korekcyjna zajecia

Oferta zajęć z Gimnastyki Korekcyjnej dla dzieci

keyboard_arrow_down

Gimnastyka korekcyjna u klienta w domu

W domu dziecko czuję się komfortowo.  Rodzic ma szansę zobaczyć jak ćwiczy dziecko i co należy poprawić w sylwetce. W treningu wykorzystujemy przybory typu: laska gimnastyczna, woreczki,  itd. Zestaw ćwiczeń dobrany jest indywidualnie między innymi do potrzeb, wieku, wady postawy.

keyboard_arrow_down

Rozpisany program ćwiczeń z instruktarzem + 2x zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

Pierwsze spotkanie to analiza wady postawy ciała i sylwetki dziecka oraz wywiad. Na podstawie uzyskanych informacji dobieram zestaw ćwiczeń do zajęć. Na drugim spotkaniu rodzic otrzymuje indywidualny program treningowy dopasowany do wady postawy dziecka oraz warunków domowych. Przedstawiony plan połączony jest z instruktarzem oraz zaznaczone zostają elementy, na które trzeba zwracać szczególną uwagę. W przypadku braku sprzętu do ćwiczeń, rodzic otrzymuje listę przyborów potrzebnych do treningu w domu, które należy zakupić.

Plan zakłada naukę nie tylko dziecka, ale także rodzica, aby mógł samodzielnie pomóc dziecku w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń.

gimnastyka korekcyjna dzieci
keyboard_arrow_down

Pakiety zajęć z gimnastyki korekcyjnej

W pakiecie zawsze taniej. Częstsze spotkania dają większą szansę na prawidłowe wypracowanie sylwetki i korekcje wady postawy. Dziecko lepiej utrwala technikę ruchu, gdy trening odbywa się częściej pod okiem instruktora. Treningi dostępne są w pakietach 8 i 12 w ciągu miesiąca. Podczas większej ilości zajęć z instruktorem rodzic może opanować podstawową wiedzę z zakresu wykonywanych ćwiczeń, aby po zakończeniu pakiety mógł samodzielnie trenować z dzieckiem.

Kto prowadzi zajęcia

keyboard_arrow_down
tomasz malinski instruktor gimnastyki korekcyjnej

Tomasz Maliński

Fizjoterapeuta, nauczyciel wychowania fizycznego, trener personalny.

wieslawa siniakowicz instruktor gimnastyki korekcyjnej

Wiesława Siniakowicz

Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki korekcyjnej, dietetyk i trener personalny.

terapeuta manualny i Fizykoterapeuta warszawa Łukasz Giermasiński

Łukasz Giermasiński

Terapeuta manualny, fizjoterapeuta. Prowadzi zabiegi terapii manualnej dla dzieci w swoim gabinecie na warszawskim Ursynowie.

Kontakt z nami

keyboard_arrow_down
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Zajęcia prowadzimy na terenie Warszawy i okolic w lokalizacji klienta – zajęcia domowe.

Co to jest wada postawy?

Wadą jest każde odstępstwo od prawidłowej postawy. Prawidłowo nasz kręgosłup powinien być w kształcie litery S. Kręgi nie powinny być zrotowane. Krzywizny kręgosłupa nie powinny być nadmiernie pogłębione. Stopy prawidłowo wysklepione. Obręcz miedniczna zrównoważona co oznacza, że nie jest nadmiernie pochylona w przód czy w tył.

Każda zmiana w naszej budowie będzie powodować zmiany w ustawieniu naszego kręgosłupa. Warto wiedzieć, że juz zmiany w budowie naszej stopy np. płaskostopie, będą rzutowały na naszą postawę. Na to jak daleko zajdą zaburzenia w postawie naszego ciała.

Rodzaje wad postawy ciała?

Do najczęstszych wad postawy ciała zaliczamy:

  • Plecy okrągłe – pogłębiona kifoza piersiowa
  • Plecy wklęsłe – pogłębiona lordoza lędźwiowa
  • Plecy wklęsło-okrągłe – pogłębiona zarówno kifoza piersiowa jak i lordoza lędźwiowa
  • Plecy płaskie – spłaszczone krzywizny kręgosłupa
  • Boczne skrzywienie kręgosłupa (skolioza)
  • Zaburzenia w budowie stóp, m.in. płaskostopie
  • Zaburzenia w budowie kolan: ustawienie koślawe i szpotawe

Każda z tych wad wiąże się ze zmianami w napięciu mięśni. Nie wyrównanie tych zaburzeń pociąga za sobą kaskadę zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu naszego ciała.

gimnastyka korekcyjna dzieci
gimnastyka korekcyjna dla dzieci

Trener personalny Pruszków jest osobą, która pomaga ludziom osiągnąć ich cele fitness. Trener osobisty zazwyczaj pracuje z klientem jeden na jeden, choć niektórzy trenerzy pracują również z małymi grupami. Trenerzy personalni oceniają sprawność fizyczną swoich klientów i opracowują plany treningowe dostosowane do ich potrzeb, aby pomóc im osiągnąć ich cele. Oprócz udzielania wskazówek i wsparcia, trenerzy personalni również motywują swoich klientów do pozostania na ścieżce.